کرونا قوی تر شده است

شاید شما نیز خبرهایی درمورد جهش ویروس کرونا شنیده باشید. تا به حال به صورت صد در صدی گفته نشده بود که چنین گفته هایی واقعیت دارد. اما همین چندی پیش سخنگوی وزارت بهداشت عنوان کرد که ویروس کرونا 9 برابر قوی تر شده است و ما باید خیلی جدی تر در مقابل این ویروس بایستیم.

این که چگونه و به چه طریقی در مقابل کرونا بایستیم نیز مشخص است. اول از همه باید از پروتکل های بهداشتی برای جلوگیری از انتقال ویروس استفاده کنیم. یعنی همان طور که مشخص است از ماسک و دستکش و... استفاده کنیم. ماسک در حال حاضر مهم ترین راه پیشگیری است. با استفاده از ماسک سه لایه با لایه های استاندارد می توانیم قوی تر در برابر این ویروس ظاهر شویم. ماسکی که از لایه های اسپان باند و ملت بلون تشکیل شده باشد. وجود لایه ملت بلون در وسط دو لایه اسپان باند اهمیت بسیار زیادی دارد.

رعایت فاصله اجتماعی نیز مهم است. باید تا جایی که می توانیم در ملاقات حضوری با افراد دیگر یک متر از آنها فاصله بگیریم. البته که این حضور در اجتماعات را باید به حداقل برسانیم. یعنی تا جایی که می توانیم کارهایمان را غیرحضوری و به صورت آنلاین انجام دهیم. اما اگر شغلی داریم که مجبوریم حضوری با افراد مختلف ملاقات کنیم باید بسیار مراقب باشیم.

در درجه دوم باید با استفاده از خوراکی ها و تغذیه سالم بدن قوی تری داشته باشیم. استفاده از فست فود و غذاهای نیمه آماده در این ایام را باید تعطیل کنیم. تا جایی که می توانیم از غذاهای گرم استفاده کنیم. استفاده از غذاهایی با طبع سرد را نیز باید کمتر کنیم. به طور مثال از گوشت گوسفند به جای گوشت گوساله استفاده کنیم. همه این ها بدین خاطر است که سیستم ایمنی بدن ما قوی تر باشد. در این شرایط حتی اگر به دلیل بی احتیاطی یا موارد دیگر این ویروس به ما سرایت کرد می توانیم با احتمال بیشتری در جنگ با این ویروس پیروز شویم.


/ 0 نظر / 18 بازدید