ماسک های مناسب برای پیشگیری از کرونا چه ویژگی هایی دارند

این روزها که کرونا در بیشتر کشورهای دنیا رایج شده است همه می دانیم که استفاده از ماسک و سایر لوازمی که از ابتلای ما به این ویروس خطرناک جلوگیری می کند چقدر مهم است.

متاسفانه بسیاری افراد ناآگاه و سودجو نیست در حال فروش ماسک و سایر تجهیزات بی کیفیت هستند. خیلی مهم است که از لوازم حرفه ای برای پیشگیری استفاده کنیم. ماسک از مهم ترین آنهاست. در ادامه کمی در مورد ویژگی های ماسکی که از ما در برابر این ویروس حفاظت کند صحبت می کنیم.


ماسک سه لایه

ماسک هایی که در بازار پزشکی به نام ماسک سه لایه کش دار یا ماسک پرستاری عرضه می شوند یکی از ماسک های مرغوب و خوبی هستند که از ما در برابر کرونا حفاظت می کنند. این ماسک های ساده از دو لایه پارچه بدون بافت اسپان باند و یک لایه پارچه مات بلون ساخته می شوند. ملت بلون لایه وسطی ماسک است و دو لایه داخلی و بیرونی از اسپان باند است. نوع اتصال این ماسک ها نیز از طریق دو قطعه کش ساده است که به پشت گوش متصل می شود.


ماسک جراحی

ساختار این ماسک ها نیز همان سه لایه است که مانند ماسک های پرستاری از دو لایه اسپان باند و ملت بلون ساخته می شود. تنها تفاوت این ماسک ها با نوع پرستاری این است که اتصال این ماسک ها به وسیله دو بند می باشد که به پشت سر بسته می شود.

خیلی ها فکر می کنند که این ماسک ها بهتر از ماسک های کش دار هستند که این طور نیست. البته که هر ماسک کش داری خوب نیست و هر ماسکی که به نام جراحی عرضه می شود نیز دارای کیفیت نیست.

دارای گیره بینی: یکی از ویژگی هایی که یک ماسک خوب برای پیشگیری از کرونا باید داشته باشد گیره بینی است. با گیره بینی راه ورودی از بالای ماسک مسدود می سود و احتمال ابتلا به کرونا به حداقل می رسد.

پرسی باشد: ماسک باید توسط دستگاه های حرفه ای و بدون دخالت دست ساخته شده باشد. ماسک های با دوخت دستی پیشنهاد نمی شوند. بهترین ماسک ها نوع پرسی هستند.


/ 0 نظر / 24 بازدید