عاشقان امام حسین محرم را بهداشتی برگزار کردند

محرم سال 99 در بین محرم های گذشته بسیار غریب بود. ویروس کرونا مانع بسیاری از شب نشینی ها و عزاداری های محرم شد. اما با همه این ها عاشقان و محبین امام حسین (ع) اجازه ندادند امسال بساط یاد امام از یادها برود. محرم را با رعایت موارد بهداشتی که برای پیش گیری از کرونا مهم است برگزار کردند.

امسال مثل سال های قبل نبود که همه روزه در کوچه و خیابان هیئت هایی با تعداد زیاد گرد هم بیایند. امسال مجالس با رعایت فاصله و خیلی متفاوت برگزار شد.

مجالس زیادی با رعایت فاصله اجتماعی برگزار شد. ایجاد مانعی برای اینکه عزاداران به کرونا مبتلا شوند و... راه را برای حضور عاشقان امام حسین (ع) باز کرد. خیلی از مساجد صندلی هایی با فاصله در حیاط قرار دادند. بدین صورت عزاداران بدون ترس ابتلا به کرونا توانستند حضور پیدا کنند.

اهدای  ماسک سه لایه پزشکی به جای پخش نذورات خوراکی نیز محرم امسال را قدری متفاوت کرد. به دستور وزارت بهداشت دیگ های غذا جمع شدند. دیگر کسی در کوچه و خیابان به عزاداران چای و شربت نداد. اما با همه این ها مجالس بود اما بهداشتی تر برگزار شد. کرونا باعث این همه تفاوت شد. این ویروس کوچک نمی تواند از عشق ما به سیدالشهدا کمتر کند. هیچ چیز و هیچ کس نمی تواند خون پاک امام عزیزمان را پاک کند.

ای کاش گوشه چشم امام حسین (ع) به ما کمک نماید که به روزگارانی سلامت بازگردیم. آمین


/ 0 نظر / 24 بازدید