معرفی ماسک های عمومی پزشکی

این روزها ماسک ها به سبد خرید بسیاری از ما اضافه شدند! همه این ها بدین خاطر است که تاز کرونا مصون بمانیم. در این مطلب چند ماسک عمومی را معرفی خواهیم کرد. همچنین خواهیم گفت که کاربرد آن چیست و چه ویژگی هایی دارد.


ماسک جراحی

این ماسک ها را همه ما دیده ایم. هنگامی که در بیمارستان جراحان را دیده ایم این ماسک ها را بر صورت دارند. ماسک های جراحی ساده هستند. برای ساخت این ماسک ها از سه لایه استفاده می شود. نام این لایه ها اسپان باند و ملت بلون است. لایه میانی را ملت بلون تشکیل می دهد. دو لایه دیگر نیز اسپان باند هستند. همچنین نوع اسپان باند لایه داخلی نرم تر و لطیف تر است. به خاطر اینکه ایجاد واکنش های آلرژیک نکند. این ماسک ها برای پیشگیری از کرونا مناسب هستند. چرا که ویروس توانایی عبور از آنها را ندارد.


ماسک پرستاری

این ماسک ها نیز ساختاری مشابه با همان ماسک های جراحی دارند که در قسمت قبلی توضیح دادیم. یعنی لایه های آن همان اسپان باند است و ملت بلون. ترتیب قرارگیری لایه ها نیز به همان شکل است. تنها تفاوت ماسک های پرستاری اتصال از طریق کش به پشت گوش است. در حالی که ماسک های جراحی به وسیله بندی ساده به پشت سر بسته می شوند. هر دو گیره بینی دارند و لایه هایی دارند که ویروس قادر نیست از آنها رد شود. این دو ماسک در دسته ماسک سه لایه جای دارند.


ماسک فیلتردار

این ماسک ها نیز پارچه ای هستند. اما لایه های آن متغیر است و هر برندی ساختار و نوع پارچه خاص خود را دارد. اما شباهت کلی آنها این است که دارای فیلتری بر روی قسمت رویی ماسک هستند. این فیلتر باعث فیلتر سازی هوای تنفسی شما می شود. ماسک های از این نوع برای روزهای آلوده مناسب هستند. اما برای جلوگیری از انتقال کرونا توصیه نمی شوند.


/ 0 نظر / 19 بازدید